Zamierzasz sprzedać nieruchomość?
1. Zadzwoń lub pozostaw kontakt do siebie — skontaktuję się z Tobą celem ustalenia terminu pierwszej bezpłatnej konsultacji koordynującej naszą współpracę.
2. Bardzo ważnym etapem w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży jest skompletowanie dokumentów. Pozwolą mi one zweryfikować stan prawny nieruchomości w celu sprawdzenia potencjalnego ryzyka związanego z jej nabyciem, wreszcie przystąpienia do realizacji kolejnego kroku — „prześwietlenia” nieruchomości pod względem technicznym oraz analizy lokalnego rynku.
3. Analiza sytuacji rynkowej to znalezienie odpowiedzi na kluczowe pytania, między innymi: ile ofert w danej dzielnicy jest podobnych do Twojej pod względem metrażu, liczby pokoi oraz standardu, oraz co wyróżnia Twoją ofertę na tle tychże? Jak wysoki jest popyt na podobne mieszkania? Jakie są ceny transakcyjne i czas sprzedaży analogicznych nieruchomości? Jaka może być Twoja grupa docelowa? Jaka jest aktualna kondycja rynku nieruchomości w Twoim mieście? Odpowiedzi na te pytania pozwolą mi oszacować cenę ofertową, zestawić mocne i słabe strony z szansami i zagrożeniami, jakie mogą na Ciebie czekać w procesie sprzedaży mieszkania, skonstruować personę — szczegółową charakterystykę klienta, który może być zainteresowany nabyciem Twojej nieruchomości i ukierunkować działania promocyjne w taki sposób, aby do niego dotrzeć.
4. Cena ofertowa nieruchomości ma współdecydujący wpływ na atrakcyjności Twojej oferty. Prawidłowo oszacowana powinna uwzględniać realne warunki rynku w Twoim mieście, między innymi: ceny transakcyjne i ilość transakcji w ciągu ostatnich czterech kwartałów roku, popularność sprzedaży danych segmentów mieszkań, a także preferencje kupujących. Wiarygodne informacje o tym, co dzieje się na rynku mieszkaniowym uzyskuję przede wszystkim z bazy ofert tak agencji nieruchomości pod patronatem której działam, jak i ponad dziewięćdziesięciu innych, które tworzą Zachodniopomorski System Wymiany Ofert, materiałów analitycznych NBP, Amron, GUS czy zbiorczego źródła informacji o transakcjach sprzedaży w Szczecinie, które dają mi możliwość zweryfikowania realnych cen transakcyjnych i szansę na określenie prestiżu sprawdzanej lokalizacji.
5. Czas na kolejny etap, czyli marketing oferty. Aby ogłoszenie nieruchomości było elementem osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, powinno być atrakcyjne zarówno pod względem treści, jak i wizerunku. Uważam, że sukces sprzedaży leży w skonstruowaniu takiej oferty, która przykuje uwagę określonej grupy docelowej i pobudzi jej żądze w kierunku: „chcę tu zamieszkać”. Dlatego przed planowaną sesją zdjęciową otrzymasz ode mnie instrukcję przygotowania nieruchomości do sprzedaży — działań, które wpłyną na pozytywne pierwsze wrażenie i klimat podczas prezentacji, która powinna odbywać się w przyjaznej i nieśpiesznej atmosferze, ażeby potencjalny klient chciał pozostać w nieruchomości na dłużej i przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania.
6. Ponieważ każda nieruchomość to inna historia — to, czy i w jakim zakresie zastosuję strategię home stagingu, ustalam zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę stan nieruchomości i to, czy poniesienie dodatkowych kosztów będzie w tym przypadku uzasadnione. Innymi słowy: czy będzie to inwestycja, która zwróci się w postaci wyższej ceny transakcyjnej za zbywaną nieruchomość.
7. Oprócz sesji zdjęciowej i uwzględniającego grupę docelową copywritingu kluczowe jest ustalenie kanałów dotarcia. Reklama zewnętrzna — baner lub tablica oraz internetowa, obejmująca napisanie dedykowanego sprzedawanej nieruchomości postu na blog i możliwości mediów społecznościowych — zwłaszcza w przypadku organizacji Dni Pokazowych, umieszczenie oferty na przodujących portalach nieruchomości, wreszcie sam Zachodniopomorski System Wymiany Ofert, pozwalający docierać z informacją na temat sprzedaży Twojej nieruchomości do partnerskich biur to narzędzia, od których zależy szybka sprzedaż nieruchomości. Zwiększenie skuteczności i efektywności promocji wyrażam przez monitorowanie jej wyników i szybką modyfikację strategii, jeśli liczba pojawiających się zapytań nie satysfakcjonuje mnie.
9. Do moich działań należą także czynności, dzięki którym bezpiecznie przeprowadzę Cię przez proces sprzedaży i jej finalizację — wszak transakcja nie kończy się na umowie sprzedaży, ale na otrzymaniu przez Ciebie pełnej kwoty za zbywaną nieruchomość. Dlatego w mojej gestii leży zabezpieczenie Twoich interesów: weryfikacja możliwości finansowych kupującego, zwłaszcza jeśli ów wspiera się kredytem oraz doprowadzenie do zawarcia zabezpieczonej zadatkiem umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego. Wszystko po to, aby w przypadku uchylania się jednej strony od umowy przyrzeczonej, druga strona miała możliwość dochodzenia jej zawarcia przed sądem.
Zamierzasz kupić nieruchomość?
1. Zadzwoń lub zostaw namiar kontaktowy — skontaktuję się z Tobą celem poznania Twoich potrzeb. Na tym etapie określimy m.in.: Twój cel zakupu, parametry, które spełnią Twoje potrzeby mieszkaniowe, a także możliwości finansowe i sposób, w jaki zamierzasz finansować zakup nieruchomości. Dopiero uzyskane informacje pozwolą mi wszcząć poszukiwania dopasowanej do Ciebie oferty i zaoszczędzić Twój czas na samodzielnym jej poszukiwaniu.
2. Powiadomię Cię, gdy znajdę nieruchomość spełniającą Twoje oczekiwania. A jeśli wyrazisz chęć osobistej weryfikacji, zaprezentuję w dogodnym dla stron terminie. Weź pod uwagę, że nigdy nie ograniczam się jedynie do znalezienia atrakcyjnych ofert. W twoim imieniu sprawdzę zarówno prawne, jak i techniczne aspekty wybranej nieruchomości, dzięki temu jej zakup będzie bezpieczny.
3. Dzięki temu, że reprezentuję wyłącznie jedną stronę transakcji, mogę realizować moją naczelną zasadę i działać w trosce o Twój interes na każdym etapie, także podczas negocjacji.
4. Planujesz posiłkować się kredytem hipotecznym? A może dysponujesz gotówką? Niezależnie od wybranego sposobu finansowania, zaoszczędzisz sporo czasu związanego z kompletowaniem dokumentów, które pozwolą na szybszą analizę wniosku kredytowego i finalizację pewnej transakcji.
5. Moją rolą jest opieka nad klientem aż do przekazania kluczy. Zanim to jednak nastąpi, istotne jest sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego. Ten formalny dokument podpisany przez obie strony jest potwierdzeniem warunków, na jakie te zgodziły się przy podpisywaniu umowy sprzedaży. Protokół zdawczo-odbiorczy pozwoli uniknąć problemów i nieprzewidzianych kosztów w przyszłości. Przyda się także przy podpisywaniu umów z nowymi dostawcami mediów.
6. Pozostało już tylko przekazanie kluczy. Jako nowy właścicieli, niezależnie od nabytego prawa do nieruchomości — jesteś zobowiązany fakt nabycia zgłosić. Poinformuję Cię o kolejnych krokach, których niedopilnowanie może skutkować niemiłą niespodzianką: odłączeniem mediów doprowadzonych do lokalu, a nawet pociągnięciem do odpowiedzialności karno-skarbowej.
Poznaj więcej referencji od zadowolonych klientów i skontaktuj się ze mną: 602 479 879